Peneraju Data Terbuka

 

Senarai Nama Penasihat dan Peneraju Data Terbuka (Lantikan 2015)

 

 BIL.  NAMA KEMENTERIAN/AGENSI
 1 YBrs. Dr. Mohd Uzir bin Mahidin Jabatan Perdana Menteri (DOSM)
 2 Tn. Hj Kamaruddin Hj Dolmoin Jabatan Perdana Menteri (JAKIM)
 3 Encik Wan Suhaimi bin Wan Derahman Jabatan Perdana Menteri (JAKIM)
 4 Encik Ahmad Radhi bin Maarof Jabatan Perdana Menteri (SPAD)
 5 YM Tengku Rozi Fikri Jabatan Perdana Menteri (SPAD)
 6 Puan Julie binti Samsudin Jabatan Perdana Menteri (SPAD)
 7 Cik Tan Siew Mooi Kementerian Kewangan
 8 Puan Azlina bt Muhd Yassin  Kementerian Kewangan
 9 Puan Rafliza binti Ramli Kementerian Kewangan
 10 Encik Naizan Syuhada bin Rejab  Kementerian Kewangan
 11 Encik Jamil bin Rakon Kementerian Pendidikan Malaysia
 12 Encik Hasnol Zam Zam bin Ahmad Kementerian Pendidikan Malaysia
 13 Encik Sazril bin Murshid Kementerian Pendidikan Malaysia
 14 Puan Norhazilah binti Mohd Napis Kementerian Pendidikan Malaysia
 15 Puan Fatimah binti Ghazali  Kementerian Pengangkutan
 16 Encik Lee Si Tau  Kementerian Pengangkutan
 17 Puan Syahidatul Aazimah binti Ahmad Sidique Kementerian Sumber Asli dan Alam Sekitar
 18 Puan Nor Rasyidah binti Haminudin Kementerian Sumber Asli dan Alam Sekitar
 19 Ir. Haji Mohd Fauzi bin Mohamad Kementerian Sumber Asli dan Alam Sekitar (NAHRIM)
 20 Encik Mohammad Fikry bin Abdullah Kementerian Sumber Asli dan Alam Sekitar (NAHRIM)
 21 Puan Mariyam binti Mohamed Kementerian Sumber Asli dan Alam Sekitar (MaCGDI)
 22 Puan Norbaiyah binti Syukor Kementerian Sumber Asli dan Alam Sekitar (MaCGDI)
 23 Encik Ahmad Nasim bin Ahmad Kementerian Komunikasi  dan Multimedia Malaysia
 24 Puan Harinawati binti Ahmad Kementerian Komunikasi  dan Multimedia Malaysia
 25 Encik Kua Abun Kementerian Sumber Manusia
 26 Puan Nurakmar binti Zubir Kementerian Sumber Manusia
 27 Puan Norhamimah binti Ibrahim Jabatan Perdana Menteri (MAMPU)
 28 Encik Mohd Ariffin bin Adimin Jabatan Perdana Menteri (MAMPU)
 29 Puan Zalani@Rohani binti Hussin Jabatan Perdana Menteri (MAMPU)

 

Senarai Nama Peneraju Data Terbuka (Lantikan 2016) 

 NO.  NAME MINISTRY/AGENCY
 1 Encik Muhammad Haizul Azreen bin Usol Ghafli Ministry of Youth and Sports 
 2

Puan Lily anak Matut

Ministry of Youth and Sports 
 3 Puan Mirsha Binti Rijin Ministry of Works
 4 Encik Mohd Fikri Hafifi Bin Yusof Ministry of Works
 5 Puan Mimi Kaur Ramday Ministry of Foreign Affairs
 6 Puan Heti Aznin Osman Ministry of Foreign Affairs
 7 Encik Ab. Rahman Bin Mohamed Ministry of International Trade & Industry
 8 Puan Rosnurniza Bt Hamzah Ministry of International Trade & Industry
 9 Puan Noor Sufina Binti Mohamed Ariffin Ministry of Tourism and Culture Malaysia
 10 Encik Ahmad Nazri Bin Sulaiman Ministry of Higher Education
 11 Tuan Haji Mohd Puad Bin Zainal Abidin Ministry of Higher Education
 12 Encik Mohd Syariff bin Abdul Wahab Ministry of Federal Territories
 13 Puan Nor Hazlin Binti Jaapar Ministry of Federal Territories
 14 Puan Mazni binti Abas Ministry of Federal Territories
 15 Encik Hamidi bin Zakaria Ministry of Rural and Regional Development
 16 Puan Norhaniza binti Abd Rahaman Ministry of Rural and Regional Development
 17 Encik Shamsul Anuar Ismail Ministry of Science, Technology and Innovation
 18 Encik Tan Hang Khen Ministry of Science, Technology and Innovation
 19

Puan Fouziah Binti Baba

Ministry of Plantation Industries and Commodity
 20 Puan Siti Faizah Hanim binti Md. Matar Ministry of Plantation Industries and Commodity
 21 Puan Tunku Latifah binti Tunku Ahmad Ministry of Women, Family and Community Development
 22 Encik Mahathir bin Abdul Hamid Ministry of Women, Family and Community Development
 23 YBhg. Datuk Ahmad bin Loman Ministry of Agriculture & Agro-Based Industry Malaysia
 24 Encik Masror bin Hussin Ministry of Agriculture & Agro-Based Industry Malaysia
 25 Encik Noor Faidz bin Tawail  Ministry of Agriculture & Agro-Based Industry Malaysia
 26 Puan Normi binti Nordin Ministry of Urban Wellbeing, Housing and Local Government
 27 Puan Siti Hawa binti Mahadi Ministry of Urban Wellbeing, Housing and Local Government
 28 Encik Ngai’ni bin Yusof Ministry of Energy, Green Technology and Water
 29 Puan Farrah Effa binti Daud Ministry of Energy, Green Technology and Water
 30 Dairin Unsir Ministry of Home Affairs
  31 Encik Mohd Naim bin Ibrahim Ministry of Home Affairs
  32 Puan Nurazreen binti Mohd Amin Ministry of Domestic Trade, Co-Operatives and Consumerism
  33 Puan Nor Azlina binti Mustakim Ministry of Domestic Trade, Co-Operatives and Consumerism
  34 Dr. Md. Khadzir bin Sheikh Haji Ahmad Ministry of Health